Tanaçan'da Yangın Tatbikatı!
 
3.12.2013

2 Kasım Pazartesi günü ofisimizde yangın tatbikatı gerçekleştirildi. Yangın ve benzeri tatbikatlar kaza olasılığının düşüklüğünden ötürü önemsiz de gözükse aslında birçok anlamda çok faydalıdırlar. Her ne kadar ihtimaller düşük de gözükse, bu durumun gerçekleşmesi durumunda can ve mal kaybı yaşanamaması için her personelin ne yapması gerektiğini bilmesi bu tarz talihsiz olayların önüne geçebilmek için çok önemlidir.

Tatbikatımıza geri dönecek olursak, yangın tatbikatı için önce yangın çıkarmak gerekiyordu! Haydi, şuna yangın değil de ‘ güvenli bir ortamda ateş yakma’ diyelim. Bunun için en uygun yer deponun önünde bulunan açık alandı. Tatbikata katılacak olan personel Depo önünde toplandı ve ufak bir kolinin içinde kağıt parçaları tutuşturuldu. Bu zararsız koliyi, tamamen kül olmadan önce söndürmek ise Depo sorumlusu , Tanacan instagram hesabının kahramanlarından Cem Bey’e verilmişti. Kendisi yangın söndürücü ile görevini fazlasıyla(!) yaptı ve böylece tatbikatımızın en önemli bölümü sona ermiş oldu.

Daha sonra tüm personele olası bir durumda yangın çıkışlarının nereden yapılacağı gösterildi ve eğitimimiz sona ermiş oldu!Tanaçan © Copyright 2004 - 2023
Tanaçan Kozmetik A.Ş Her Hakkı Saklıdır.